Soutěže Nj

A) SOUTĚŽ V JAZYCE NĚMECKÉM

počet studentů: 6

Soutěž v jazyce německém, kategorie II.A
    školní koloobvodní kolokrajské kolonárodní kolo
    1. místo : Kristýna Kamarytová, IV.A1.místo : Kristýna Kamarýtová1. místo: Kristýna Kamarýtová3. místo: Kristýna Kamarýtová
    2. místo: Nina Rudišová. IV.B2. místo: Nina Rudišová, IV.B
    3. místo: Lenka Vondrová4. místo: Lenka Vondrová, IV.B
    Soutěž v jazyce německém SŠ
    1. místo : Tomáš Jindřich, VII.B1. místo: Tomáš JIndřich7. místo : Tomáš Jindřich
    2. místo: Karolína Řeháková, VI.A7. místo: Karolína Řeháková
    3. a 4. místo: Daniel Peteraj, 3.c / Tereza Krejčí, VI.A11. místo: Tereza Krejčí

Wir gratulieren zum 3. Platz 🇩🇪 Gratulujeme Kristýnce Kamarýtové k 3. místu v celostátním kole soutěže v jazyce německém👏👏👏 Kristýnka byla v loňském roce náhradník do celostátního kola a jsme nesmírně pyšní na to, že se jí tento úspěch letos podařil!!!

B) BÜCHERWURM

• soutěž v předčítání německých textů

Studenti našeho gymnázia se ve středu 24. dubna vydali do Pardubic na finále soutěže v předčítání německých textů Bücherwurm 2024. A nutno říct, že se jednalo o velice úspěšnou výpravu! 👌

Zastoupení jsme měli hned ve třech kategoriích a ve dvou z nich dosáhli naši reprezentanti na nejvyšší příčku 🥇– Nicolas H. z primy A vyhrál kategorii Spezial a Markéta B. z kvinty B navázala na loňské vítězství a zvítězila i letos, tentokrát v kategorii pro vyšší gymnázia. Dvě první místa pak navíc doplnilo i jedno druhé🥈, které vybojovala Sára Z. z tercie B.

Děkujeme všem za skvělou reprezentaci školy! 👏

finále
    2. kategorie
    1. místo: Markéta Bernátová, V.B
    1. kategorie
    2. místo: Sára Zimmermannová
    3. kategorie SPEZIAL:
    1. místo:  Nicolas Hochegger, I.A

C) WOCABEE ŠAMPIONÁT

• v okresním kole soutěžili všechny skupiny používající aplikaci wocabee, postup do krajského kola I. A

I.A 2. místo v krajském kole

Prima A se zapojila do pátého ročníku jazykového WocaBee šampionátu. Jedná se o soutěž, ve které se soutěží v aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee.

Primáni nejprve skončili na druhé příčce okresního kola. Před dvěma týdny pak zabojovali a stejnou pozici obsadili i v kole krajském, díky čemuž postoupili do celostátního kola.

V tom jsme již na postupové příčky do mezinárodního kola nedosáhli, už samotný postup do finále však považujeme za velký úspěch a obrovskou motivaci v počátku učení se druhého cizího jazyka.

Primo A, děkujeme za báječnou reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělému výsledku!🥳👏

D) DEUTSCH MACHT MIR SPAß

• účast – tým studentů tercií
    • tercie A – Ema Špičková, Julie Pluskalová